Contacto

Skontaktuj się z nami


  FAQ – Najczęściej zadawane pytania

  Nasze worki zostały wyprodukowane w 100%  z biopolimeru na bazie skrobi kukurydzianej, która jest w pełni biodegradowalna i kompostowalna w domowych warunkach. Chcieliśmy wykonać worek, który byłby możliwie najprostszy, bez zbędnych dodatków zapachowych czy tasiemek – czysta ekologia. Proces produkcji jest mniej energochłonny i bardziej przyjazny dla środowiska. Po wykorzystaniu woreczka, rozłoży się nawet w 60 dni w warunkach domowego kompostownika lub około kilka miesięcy na wysypisku śmieci. Równocześnie, proces rozkładu woreczka plastikowego może wynosić nawet kilkaset lat.  Warto wspomnieć, że woreczek StarchBag rozpadnie się na biomasę, wodę, oraz dwutlenek węgla, co stanowić będzie pokarm dla organizmów żywych. Z drugiej strony, worek plastikowy rozpadnie się po kilkuset latach na mikroplastik – małe cząsteczki plastiku, które są wyjątkowo szkodliwe.

  Przez pojęcie biodegradacja rozumie się naturalny rozkład związków organicznych na związki proste w wyniku pracy organizmów żywych. Proces biodegradacji przebiega stopniowo, jest zapoczątkowany rozbiciem polimeru przez zerwanie jego łańcuchów, co w efekcie prowadzi do rozkładu tworzywa na materię organiczną, czyli biomasę, która w żadnym stopniu nie zagraża środowisku

  Kompostowanie to naturalna metoda unieszkodliwiania i zagospodarowania odpadów, polegająca na rozkładzie substancji organicznej przez mikroorganizmy – bakterie tlenowe, nicienie, grzyby. Jest to proces przetwarzania substancji w kontrolowanych warunkach w obecności powietrza oraz w odpowiedniej temperaturze i wilgotności.

  Worki StarchBag są wykonane wyłącznie ze skrobi kukurydzianej, która jest naturalnym polimerem występującym w świecie roślin. Biopolimer, z którego produkujemy worki StarchBag, posiada rygorystyczny certyfikat OK Compost HOME, który potwierdza, że materiał spełnia normę EN 13432 i poddaje się kompostowaniu w warunkach domowych.

  Nie, worki StarchBag należy przechowywać w suchym i ciemnym miejscu. Do rozpoczęcia biodegradacji potrzebne są mikroorganizmy i bakterie, których pełno w wilgotnym powietrzu lub glebie.

  W zależności od temperatury, wilgotności, obecności flory bakteryjnej proces biodegradacji lub kompostowania może wynosić od kilkudziesięciu dni w warunkach domowego kompostownika do kilku miesięcu swobodnie leżąc na wysypisku. Jedno jest pewne: worki StarchBag mają taki wpływ na środowisko jak jesienne liście, które spadły z drzew. Na pewno się rozłożą!

  Do worków StarchBag można wkładać wszystko! Najlepsze rezultaty biodegradacji zaobserwujemy, gdy wypełnimy go organicznymi produktami takimi jak: obierki, resztki owoców, warzyw etc. Warto jednak wspomnieć, aby nie wyrzucać do woreczka zbyt dużej ilości płynów. W przeciwnym razie możesz zaobserwować pierwsze oznaki biodegradacji już po kilku dniach.

  Worki StarchBag produkowane są przez nas w Polsce z wysokiej jakości, certyfikowanego zgodnie z normą EN 13432 biopolimeru ze skrobii kukurydzianej. Biogranulat wykonuje renomowany producent na terenie Unii Europejskiej.

  Lokalizacja

  Jesteśmy dostępni 24/7
  Adres : Makowa 2, 61-464, Poznań, Polska

  Konto
  Nest Bank
  56 2530 0008 2022 1062 5541 0001

  Szybki Kontakt

  Proszę zadzwoń do nas w celu uzyskania szybkiej odpowiedzi na pytanie:                +48 516 271 188          +48 728 582 208

  Email

  Oferty handlowe oraz zapytania kieruj na kontakt@starchbag.com