Wygrywam Z Plastikiem

wygrywam z plastikiem.pl

| Kampania informacyjna StarchBag

Szacuje się, że na świecie powstało około 8,3 biliarda kilogramów plastiku.

W tym czasie tylko 9% plastiku zostało poddane recyklingowi, 12% spalono, a aż 79% wyrzuciliśmy na wysypiska śmieci.

8,3 mld ton to tyle, co 822 tys. wież Eiffla, 80 mln płetwali błękitnych albo 1 mld słoni.

80
mln
Płetwali błękitnych
1
mld
Słoni
822
tys.
Wież Eiffla

Ogromnym zagrożeniem dla środowiska jest mikroplastik, czyli cząsteczki plastiku o średnicy mniejszej niż 5 mm. Organizmy wodne mylą mikroplastik z planktonem i jedzą go. Jeżeli nie zatrzymamy aktualnych trendów do 2050 roku w oceanach będzie pływać większa masa plastiku niż ryb.

Przeprowadzone badanie na Europejczykach, w tym na Polakach, wykazało, że w organizmach wszystkich badanych obecny był mikroplastik. Przedostaje się on do naszych ciał wraz z pokarmem oraz wdychanym powietrzem. Mikroplastik może powodować problemy z wątrobą, zapalenie tkanek, a nawet powstawanie nowotworów.

Co możemy zrobić?

Pamiętajmy, że liczy się każda, nawet najdrobniejsza zmiana. Starajmy się ograniczać plastik i stopniowo eliminować jego obecność w życiu. Unikajmy produktów jednorazowego użytku, wybierajmy te ekologiczne i wielokrotnego użytku. Więcej porad znajdziesz na naszym profilu na instagramie.

Propozycja #1: Pożegnaj plastikowe worki na śmieci!

Poznaj w 100% roślinne, biodegradowalne i kompostowalne worki na odpady StarchBag.

Worki kompostowalne to początek świata bez plastiku.

 

Całkowicie biodegradowalne, kompostowalne i przyjazne dla środowiska worki na odpady StarchBag. Zostały wykonane z biopolimeru pochodzenia roślinnego. Worki StarchBag są wytrzymałe, jednocześnie ulegają całkowitej biodegradacji. Po spełnieniu swojej funkcji, w ciągu kilkudziesięciu dni zmieniają się w organiczny kompost.

  • Biodegradowalne
  • Kompostowalne
  • Wytrzymałe
  • Naturalny przyjemny zapach

Wybierz najbardziej ekologiczne worki na odpady już dziś!